Automaty samotuszujące do pieczątek polimerowych i grawerowanych laserowo w czasie normalnego użytkowania mogą ulec zabrudzeniu. Podobnie rzecz ma się z płytką tekstową, która po długim okresie użytkowania może ulec zanieczyszczeniu, co objawia się w zmniejszeniu czytelności odbicia. Sama gumka do pieczątki( płytka tekstowa) wykonana jest z wysoce odpornej na zużycie gumy  ekologicznej ( w naszym wypadku )

Czyszczenie obudowy automatu samotuszującego

Obudowa wykonana jest z plastiku, który można czyścić zarówno lekkimi detergentami(dobrze sprawdza się płyn do naczyń Ludwik) jak i alkoholem( dobrze sprawdza się denaturat). Do czyszczenia nie używać środków ścierających lub materiałów ściernych, gdyż może to spowodować porysowanie obudowy. Samą obudowę pieczątki najlepiej oczyścić miękką szmatką nasączoną alkoholem( doskonale sprawdza się denaturat).

UWAGA!! NALEŻY UNIKAĆ KONTAKTU ALKOHOLU Z PŁYTKĄ TEKSTOWĄ POLIMEROWĄ, GDYŻ GROZI TO JEJ TRWAŁYM USZKODZENIEM. PŁYTKI WYKONANE Z GUMY ( WSZYSTKIE WYKONANE W NASZEJ FIRMIE ) MOŻNA CZYŚCIĆ ALKOHOLEM. 

 

Czyszczenie automatu i gumki tekstowej

W celu oczyszczenia zarówno samego automatu samotuszującego jak i płytki tekstowej, można użyć letniej wody z dodatkiem mydła lub delikatnego detergentu( polecamy płyn do naczyń Ludwik).
Przed przystąpieniem do czyszczenia należy
usunąć z automatu poduszkę z tuszem i kartkę z odbiciem pieczątki.
Automat i gumkę do pieczątki czyścić delikatną szczoteczką używając wodę z detergentem lub mydłem. Czynność wykonywać delikatnie, aby nie spowodować odklejenia płytki tekstowej i porysowania samego automatu. Po umyciu przepłukać czystą wodą i dokładnie osuszyć. Jeśli gumka tekstowa odklei się od automatu, osuszyć ją, a następnie umocować powtórnie, używając do tego celu samoprzylepną taśmę dwustronną. Do mocowania płytki tekstowej nie należy używać żadnych klejów, szczególnie zawierających cyjanopan, gdyż spowoduje to trwałe uszkodzenie płytki !