Tusze

W ofercie “tanie pieczątki” niezwykle ważną pozycję zajmuje tusz do pieczątek. Z uwagi na szeroką gamę zastosowań pieczątek samotuszujących i stempli drewnianych niezwykle istotne jest właściwe dobranie odpowiedniego tuszu. W naszej ofercie znajda Państwo zarówno tusze wodne do stosowania w typowych pieczątkach jak i tusze specjalistyczne.

Tusze wodne przystosowane do stosowania na zwykłym papierze występują w kolorach standardowych i niestandardowych. Kolory standardowe to: czarny, niebieski, zielony, czerwony. W podstawowej ofercie ”tanie pieczątki” mają państwo prawo wyboru jakim standardowym kolorem tuszu ma być napełniona pieczątka. Nie wiąże się to z dodatkowymi dopłatami.
W ofercie naszej firmy znajdą państwo również niestandardowe kolory tuszów. Ich zastosowanie w automacie jest usługą dodatkowo płatną.

Poniżej znajdą Państwo szczegółowy opis tuszy występujących w ofercie.

Należy przy tym pamiętać, iż większość tuszy specjalistycznych wymaga stosowania specjalnej gumy ( nie nadaje się do stosowania z płytkami tekstowymi wykonanymi z polimeru ) oraz specjalnych poduszek.

Jeśli są Państwo zainteresowani wykonaniem pieczątki z tuszem specjalistycznym prosimy o taką informację, co umożliwi nam wykonanie odpowiednich płytek tekstowych i dodanie właściwych poduszek do pieczątek.

Tusze wodne do papieru

Tusze wodne występują zarówno w kolorach podstawowych: czarnym, czerwonym, zielonym i niebieskim jak i niestandardowych ( mamy do dyspozycji: biały, pomarańczowy, różowy, żółty, groszkowy, cyjan/turkusowy, jasna malina, burgund, brązowy, zieleń sosny, ciemna zieleń ( mech ), szary, indygo. Tusze wodne występują w opakowaniach po 25 ml. Takie opakowanie w zależności od wielkości pieczątki wystarcza na kilkaset do kilku tysięcy aplikacji.

Tusze do stempli metalowych

Stemple metalowe wymagają zastosowania innego, specjalnego, olejowego tuszu. Występuje on w opakowaniach 25 ml w standardowych kolorach: czarnym, czerwonym, zielonym, niebieskim. Tusz ten nie nadaje się do stosowania do pieczątek polimerowych lub gumowych.

Tusze UV i fluorescencyjne

Tusz UV służy do znakowania różnych powierzchni, między innymi papieru zwykłego i skóry ludzkiej. Tusz UV jest widoczny jedynie w świetle UV, ma lekko zielonkawy kolor.

Tusze fluorescencyjne są widoczne w świetle dziennym i dodatkowo świecą w świetle UV. Występują w opakowaniach 25 ml w kolorze: pomarańczowym, zielonym, różowym, żółtym.

Tusze do tkanin

Tusz Berolin Ariston doskonale sprawdza się do stosowania na tkaninach naturalnych takich jak jedwab, len, wełna, bawełna. Charakteryzuje się wysoką odpornością na spieranie i płowienie. Przed wystawieniem na działanie niekorzystnych czynników należy odczekać ok 3-5 godzin od aplikacji. Tusz do tkanin Beroli Ariston występuje w kolorze czarnym, czerwonym,niebieskim i zielonym, w opakowaniach 25 lub 50 ml. Ma lekką konsystencję i odznacza się doskonałym pokryciem materiału.