Tusze do pieczątek 2015-09-09T07:58:20+00:00

W ofercie “tanie pieczątki” niezwykle ważną pozycję zajmuje tusz do pieczątek. Z uwagi na szeroką gamę zastosowań pieczątek samotuszujących i stempli drewnianych niezwykle istotne jest właściwe dobranie odpowiedniego tuszu.   W naszej ofercie znajda Państwo zarówno tusze wodne do stosowania w typowych pieczątkach jak i tusze specjalistyczne.

Tusz standardowy do pieczątekTusze wodne  przystosowane do stosowania na zwykłym papierze występują w kolorach standardowych i niestandardowych. Kolory standardowe to: czarny,niebieski, zielony,czerwony.  W podstawowej ofercie ” tanie pieczątki ” mają państwo prawo wyboru  jakim standardowym kolorem tuszu ma być napełniona pieczątka . Nie wiąże się to z dodatkowymi dopłatami.

W ofercie naszej firmy znajdą państwo również niestandardowe kolory tuszów . Ich zastosowanie w automacie jest usługą dodatkowo płatną.

Poniżej znajdą Państwo  szczegółowy opis tuszy występujących w ofercie tanie-pieczatki.eu.

Należy przy tym pamiętać, iż większość tuszy specjalistycznych wymaga stosowania specjalnej gumy ( nie nadaje się do stosowania z  płytkami tekstowymi wykonanymi z polimeru ) oraz specjalnych poduszek.

Jeśli są Państwo zainteresowani  wykonaniem pieczątki z tuszem  specjalistycznym prosimy o taką informację, co umożliwi nam wykonanie odpowiednich  płytek tekstowych i dodanie właściwych poduszek do pieczątek.

Tusze wodne do papieru

tusz-do-stempli-metalowych-ColopTusze wodne występują zarówno w kolorach podstawowych : czarnym, czerwonym, zielonym i niebieskim jak i niestandardowych ( mamy do dyspozycji: biały, pomarańczowy, różowy, żółty, groszkowy, cyjan/turkusowy, jasna malina/, burgund, brązowy, zieleń sosny, ciemna zieleń(mech), szary,  indygo).  Tusze wodne występują w opakowaniach po 25 ml.  Takie opakowanie w zależności od wielkości pieczątki wystarcza na kilkaset do kilku tysięcy aplikacji.

Tusze do stempli metalowych

Stemple metalowe wymagają zastosowania innego, specjalnego, olejowego tuszu.  Występuje on w opakowaniach 25 ml w standardowych kolorach: czarnym, czerwonym, zielonym, niebieskim. Tusz ten nie nadaje się do stosowania  do pieczątek polimerowych  lub gumowych.

Tusze UV i fluorescencyjne

Tusz UV służy do znakowania różnych powierzchni , między innymi papieru zwykłego i  skóry ludzkiej . Tusz UV jest widoczny jedynie w świetle UV , ma lekko zielonkawy kolor.

Tusze fluorescencyjne są widoczne w świetle dziennym i dodatkowo świecą w świetle UV . Występują w opakowaniach 25 ml w kolorze: pomarańczowym, zielonym, różowym, żółtym

Tusze do tkanin

[singlepic id=23 w=320 h=240 mode=web20 float=right]Tusz Berolin Ariston doskonale sprawdza się do stosowania na tkaninach naturalnych takich jak jedwab, len, wełna, bawełna.  Charakteryzuje się wysoką odpornością na spieranie i płowienie.  Przed wystawieniem na działanie niekorzystnych czynników należy odczekać ok 3-5 godzin od aplikacji . Tusz do tkanin  Beroli Ariston występuje w kolorze czarnym, czerwonym,niebieskim i zielonym, w opakowaniach 25 lub 50 ml. Ma  lekką konsystencję i odznacza się doskonałym pokryciem materiału.