Kołyskowy stempel drewniany

Kołyski zwane także kolebaczami to rodzaj stempla drewnianego o zaokrąglonej podstawie. Odbicie uzyskuje się przez ruch kołyszący góra-dół, stąd ich nazwa. Stosuje się je do płytek tekstowych i graficznych o dużych wymiarach. Główną zaletą kołysek jest bardziej równomierne rozłożenie siły nacisku. Najmniejszy dostępny wymiar to 80×50 mm, największy: 200×150 lub 240×120 mm. Nie każda płytka tekstowa lub tekstowo graficzna nadaje się do stosowania ze stemplem-kołyską.

Kołyskę warto zastosować, gdy występują duże grafiki zawierające tło, a całość jest równomiernie rozłożona, gdy wybieramy  największe stemple, jeśli chcemy uniknąć dociskania stempla z większą siłą lub w wypadku podłoża zawierającego drobne nierówności.

Nie zawsze wybór jest jednoznaczny, dlatego w naszym sklepie online stemple, które posiadają opcję wykonania wersji płaskiej lub kołyskowej oferują pozostawienie wyboru rozwiązania nam. To sugerowana opcja, gdyż w oparciu o nasze doświadczenie i przeprowadzone próby wybierzemy optymalne rozwiązanie zapewniające komfort użytkowania i jakość odbicia.