Tusz do pieczątek

Tusz obok płytki tekstowej jest najważniejszym elementem decydującym o jakości odbicia. Dlatego sugerujemy stosowanie w pieczątkach i poduszkach = wyłącznie sprawdzonych produktów wysokiej jakości. W naszej ofercie tuszów do papieru zwykłego polecamy produkty firm: Colop, Noris, Coloris.
Należy także pamiętać o doborze rodzaju tuszu do typu pieczątki i podłoża, na którym będzie przystawiana.

Tusz wodny (standardowy)

Tusze wodne zasadniczo nadają się wyłącznie do zwykłego papieru. Czasami stosowane są przez klientów także do drewna surowego ( choć producent zaleca zastosowanie tuszu specjalnego do drewna), tkanin naturalnych ( tu bardziej polecamy tusz Berolin-Ariston).

Tusz wodny w naszej ofercie występuje w ponad 30 kolorach. Poza kolorami standardowymi ( do wyboru: czarny, czerwony, niebieski, zielony ) można wybrać kolory niestandardowe. Więcej informacji znajda Państwo w poglądowym wzorniku kolorów.

Z uwagi na różnice w kalibracji monitorów i specyfikę tuszu ( różnice w kolorystyce samego odbicia zależą od kilku czynników: ilości tuszu, rodzaju odbicia, materiału na którym przystawiana jest pieczątka ) karta koloru należy traktować wyłącznie poglądowo.

Tusze wodne można stosować w poduszkach wymiennych do automatów Wagraf i Colop, w poduszkach do stempli. W wypadku automatów Trodat wymagane jest dokupienie dodatkowej poduszki ( producent nie sprzedaje automatów ze standardową pustą poduszką). Tusze wodne nie nadają się do powierzchni o ograniczonym lub niewielkim wchłanianiu jak: plastik, folia, metal, drewno lakierowane, papier śliski/lakierowany/laminowany.

Tusze specjalistyczne

Tusze specjalistyczne w większości wymagają zastosowania specjalnej poduszki ( tzw. filcowej ). Przeznaczone są do powierzchni nietypowych: lakierowane lub malowane drewno, metal, folia, styropian, tkaniny, itp. Tusze specjalistyczne wymagają płytki tekstowej wykonanej z gumy ( wszystkie nasze płytki tekstowe nadają się do stosowania ze sprzedawanymi przez nas tuszami zwykłymi i specjalistycznymi ).

Poduszki na tusz do stempli

Stemple drewniane do wykonania odbicia wymagają posiadania oddzielnej poduszki na tusz. W naszej ofercie znajda państwo duzy wybór poduszek do tuszów: zwykłych i specjalistycznych. Posiadamy zarówno poduszki na tusz plastikowe ( tańsze ) jak i drewniane. poduszki drewniane występują w 3 wymiarach, zarówno w wersji do tuszu wodnego, jak i do tuszów specjalistycznych.

Poduszki zastępcze do automatów

Pieczątki automatyczne w przeciwieństwie do stempli posiadają wbudowaną poduszkę na tusz. W naszej ofercie znajda państwo poduszki zastępcze do wszystkich najpopularniejszych automatów na rynku. Należy pamiętać, iż tusze specjalistyczne wymagają zastosowania poduszek specjalnych, a te są dostępne do automatów Colop ( największy wybór, większość dostępna od ręki) i Trodat ( tylko modele podstawowe, często poduszki te sprowadzane są na zamówienie). Poduszki specjalne nie są dostępne dla automatów Wagraf. Aby zakupić poduszkę należy znać dokładna nazwę automatu ( nazwę producenta, konkretny model, czasami także serię ). W wypadku automatów Wagraf będą to na przykład nazwy: Wagraf 2s, ale także Wagraf 2s Polan, Wagraf 2 Piast. Każdy automat wymaga oryginalnej poduszki.