Dodatki do pieczątek 2017-12-10T18:27:40+00:00

Tusz do pieczątek

Tusz obok płytki tekstowej jest najważniejszym elementem decydującym o jakości odbicia. Dlatego  sugerujemy stosowanie w pieczątkach i poduszkach wyłącznie sprawdzonych produktów wysokiej jakości. W naszej ofercie tuszów do papieru zwykłego polecamy  produkty firm: Colop, Noris, Coloris.

Należy także pamiętać o doborze rodzaju tuszu do typu pieczątki i podłoża, na którym będzie przystawiana.

Tusz wodny (standardowy) 

Tusz Colop

Tusze wodne zasadniczo nadają się wyłącznie do zwykłego papieru . Czasami stosowane są przez klientów także do drewna surowego ( choć producent zaleca  zastosowanie tuszu specjalnego do drewna) , tkanin naturalnych ( tu bardziej polecamy tusz Berolin-Ariston) .

Tusz wodny w naszej ofercie występuje w ponad 30 kolorach. Poza kolorami standardowymi (do wyboru: czarny, czerwony, niebieski, zielony ) można wybrać kolory niestandardowe . Więcej informacji znajda Państwo w poglądowym wzorniku kolorów:

karta kolorów tuszów dostępnych w naszej ofercie

Z uwagi na różnice w kalibracji monitorów  i specyfikę tuszu  ( różnice w kolorystyce samego odbicia zależą od kilku czynników: ilości tuszu , rodzaju odbicia, materiału na którym przystawiana jest pieczątka) karta koloru należy traktować wyłącznie  poglądowo.

Tusze wodne można stosować w poduszkach wymiennych do automatów Wagraf i Colop, w poduszkach do stempli .  w wypadku automatów Trodat wymagane jest dokupienie dodatkowej poduszki ( producent nie  sprzedaje automatów ze standardową pustą poduszką). Tusze wodne nie nadają się do powierzchni o ograniczonym lub niewielkim wchłanianiu jak : plastik, folia, metal, drewno lakierowane, papier śliski/lakierowany/laminowany

Tusze specjalistyczne

Tusze specjalistyczne w większości wymagają zastosowania specjalnej poduszki ( tzw. filcowej ) . Przeznaczone są do powierzchni nietypowych: lakierowane lub malowane drewno, metal, folia, styropian,  tkaniny, itp.  Tusze specjalistyczne wymagają płytki tekstowej wykonanej z gumy ( wszystkie nasze płytki tekstowe nadają się do stosowania ze sprzedawanymi przez nas tuszami  zwykłymi i specjalistycznymi).

Poduszki na tusz do stempli

Stemple drewniane do wykonania odbicia wymagają posiadania oddzielnej poduszki na tusz. W naszej ofercie znajda państwo  duzy wybór poduszek do tuszów: zwykłych i specjalistycznych . Posiadamy zarówno poduszki na tusz plastikowe ( tańsze ) jak i drewniane. poduszki drewniane występują w 3 wymiarach  , zarówno w wersji do tuszu  wodnego , jak i do tuszów specjalistycznych

Poduszki zastępcze do automatów

Poduszki zastępcze do automatówPieczątki automatyczne w przeciwieństwie do stempli posiadają wbudowaną poduszkę  na tusz.  W naszej ofercie znajda państwo poduszki zastępcze do wszystkich najpopularniejszych automatów na rynku. należy pamiętać, iż tusze specjalistyczne wymagają  zastosowania poduszek specjalnych ,a te są dostępne do automatów Colop ( największy wybór, większość dostępna od ręki) i Trodat ( tylko modele podstawowe, często poduszki te  sprowadzane są na zamówienie) . Poduszki specjalne nie są dostępne dla automatów Wagraf.  Aby zakupić poduszkę należy znać dokładna nazwę automatu ( nazwę producenta ,  konkretny model czasami także serię ). W wypadku automatów Wagraf będą to  na przykład nazwy: Wagraf 2s, ale takze Wagraf 2s Polan, Wagraf 2 Piast .  Każdy automat  wymaga oryginalnej poduszki.