Datowniki

Jest to szeroka grupa pieczątek, w skład której wchodzą zarówno proste pieczątki ręczne oferujące wyłącznie funkcję daty, jak i rozbudowane pieczątki automatyczne umożliwiające umieszczenie dodatkowego tekstu czy drugiej daty i tekstu.

Datowniki ręczne

Najprostsze datowniki, bardzo wytrzymałe, ale ograniczające się do aplikacji daty. Nie ma możliwości dodania do nich dodatkowej płytki tekstowej. Wymagają stosowania dodatkowej poduszki z tuszem. Datowniki ręczne mogą być stosowane zarówno z tuszem standardowym – wodnym, jak i tuszami specjalistycznymi – szybkoschnącymi. Datowniki ręczne mają jedną wielką zaletę: oferują duże rozmiary tekstów. Datowniki ręczne występują w wersji z czcionkami o wysokości od 3 do 18 mm.

Datowniki ręczne nie są dostępne od reki, sprowadzamy je wyłącznie na zamówienie. Przed złożeniem zamówienia prosimy wysłanie zapytania o dostępność.

Datowniki automatyczne plastikowe

Szeroka grupa niezwykle popularnych datowników. Oferują zarówno funkcję samej daty, jak i możliwość dodania dodatkowej płytki tekstowej.
Datownik S120 mini: Najprostszy datownik plastikowy firmy Colop z samą datą. Występuje w 3 wersjach: data cyfrowa ( dzień:miesiąc:rok ), ISo (rok:miesiąc:dzień).