Stemple drewniane 2017-12-09T18:46:25+00:00

stemple-drewniane-kolyskiStemple drewniane wciąż pozostają w modzie i to nie tylko ze względów ekologicznych . Stanowią nie tylko tańszą alternatywę pieczątek automatycznych , ale także oferują znacznie większe  pole tekstowe pieczątki .   Największy dostępny w naszej ofercie stempel drewniany ma wymiar 145×195 mm . Oferujemy do niego również  drewnianą poduszkę na tusz wodny.

Stemple drewniane  wykonywane w serwisie tanie-pieczątki.eu  posiadają grawerowaną laserowo  płytkę tekstową zapewniająca najwyższą dostępną  na rynku jakość odbicia także dużych powierzchni . Dzięki specjalnemu dopasowaniu parametrów grawerowania i uzyskaniu w ten sposób głębszego graweru zyskują Państwo zawsze wyraźne odbicie.

Stemple drewniane występują w wielu wymiarach i kształtach: okrągłym o średnicy od 20 mm do 68 mm,kwadratowy o boku od 20 do 80 mm, prostokątnym o wielkości od 10×25 mm do 240×120 lub 150×200 mm .

Do wszystkich podanych powyżej  wymiarów kołków posiadamy także odpowiedniej wielkości poduszkę, umożliwiającą łatwą aplikację  stempla.

Stemple drewniane występują w dwóch odmianach : klasycznej – płaskiej oraz tzw.  kołyski. Stemple drewniane w formie kołyski dostępne są jedynie dla wymiarów przekraczających  70×90 mm .

Stemple drewniane klasyczne

Stemple drewniane wzory Stemple drewniane klasyczne( płaskie)  występują w  wielu wymiarach i kształtach.  Od najmniejszych  kwadratowych 15×15 mm , przez okrągłe  po prostokątne duże  sięgające  wymiaru 100×60 mm .  Są wygodne w użyciu , posiadają ergonomiczny uchwyt i są wytrzymalsze niż kołki plastikowe.   Ich użycie jest bardzo proste: wystarczy zamoczyć płytkę tekstowa w tuszu znajdującym się w specjalnej poduszce( dostępnej w naszej ofercie) a następnie nanieść na docelowy materiał. Istotne jest równomierne  rozprowadzenie siły nacisku, aby odbicie było czytelne. Dla osiągnięcia określonego efektu można stosować silniejszy lub słabszy nacisk,  aplikować na właściwy materiał docelowy pierwsze lub dopiero kolejne odbicie (każde kolejne odbicie stempel drewnianego nie namoczonego w tuszu będzie słabsze).

 

Stemple drewniane typu  kołyska

Stemple drewniane kołyski Stemple drewniane “kołyski ” stosowane są do pieczątek o dużych gabarytach.  Najmniejszy stempel kołyska dostępny w naszej ofercie ma wymiar 80×80 mm. Owalny kształt podstawy stempla ułatwia równomierne rozłożenie siły nacisku , dzięki czemu aplikacja  dużej pieczątki jest łatwiejsza i nie wymaga dużej siły. Stempel w formie kołyski nakładamy ruchem kołyszącym począwszy od jednej krawędzi ku drugiej ( od górnej ku dolnej,  od lewej do prawej ) unikając powtarzania ruchu i rozpoczynania go od środka pieczątki. Stemple kołyskowe mają najczęściej kształt prostokąta lub kwadratu, nie występują w formie owalnej lub okrągłej.